-

Česká značka Akumoto hlásí 1000 vyrobený elekto skútr. V Mělníku, kde tato značka sídlí a má zde i veškeré technické zázemí, projel výstupní kontrolou elektro skútr Akumoto 600, který se stal jubilejním 1000 vyrobeným kusem této české značky. Skútr svého nového majitele najde na právě probíhající výstavě Motosalon 2013, která se koná v Praze, výstaviště Letňany. „Nový majitel získá tento jubilejní elektro skútr za dotovanou cenu včetně darovacího certifikátu, který bude sloužit jako vzpomínka na tento důležitý moment v historii značky Akumoto“ uvedl Lukáš Drahovzal, zástupce značky AKUMOTO.

 

Sečteme-li roční nájezd všech elektro skútrů značky Akumoto, získáme úctyhodné číslo 6.000.000 ujetých km za poslední jeden rok. Pokud tuto vzdálenost převedeme na obvod naší planety, mohly by jí elektro skútry Akumoto „obkroužit“ celkem 150 krát. To vše bez výfukových plynů, hluku a za minimální provozní náklady. Celková roční úspora majitelů elektro skútrů Akumoto se v roce 2012 vyšplhala na neskutečných 29.520.000 Kč, bavíme-li se o úspoře v porovnání s náklady potřebnými na provoz osobního automobilu.

 

Popularitu elektro skútrů této české značky potrhuje i skutečnosti, že patří mezi jedny z nejlépe prodávaných elektro skútrů v rámci evropského kontinentu. „Mezi zákazníky je o elektro skútry Akumoto velký zájem, to ostatně potvrzují i aktuální prodejní čísla, která jsou srovnatelné s prodejem benzinových skútrů tradičních a zavedených značek“ doplňuje Lukáš Drahovzal. Elektro skútry se stávají dnes již běžným dopravním prostředkem, který můžete vidět nejen u soukromých majitelů, ale jejich výhody čerpají i majitelé pizzerií nebo např. strážníci městské policie.

 

Když značka Akumoto vstoupila v roce 2007 na český trh, stala se zakladatelem a průkopníkem nové kategorie motocyklů na elektrický pohon. Hned od samotného začátku značka dosahovala dobrých prodejních výsledků. V roce 2008 obsadila značka první místo v prodejnosti elektrických motocyklů a tuto pozici drží až do dnešního dne, to potvrzuje i titul nejprodávanější značky v kategorii elektrický motocykl, který značka obdržela v letech 2008 – 2012.

 

Hlavním důvodem masovějšího rozšíření elektro skútrů mezi širokou veřejnost je cenová dostupnost (ceny jsou srovnatelné s benzinovými skútry) a také velký posun v technických parametrech, především prodloužení dojezdové vzdálenosti na 120 km. Velkým pokrokem prošly především akumulátory, které jsou umístěny ve vyjímatelném Aku-boxu, tudíž můžete baterii nabíjet přímo v motocyklu i mimo něj (např. v zaměstnání). Moderní lithiové akumulátory dosahují životnosti okolo 60.000 – 100.000 km. Elektro skútr je s téměř nulovými náklady na provoz a ekologickým provozem, jednoznačně prvním sériově vyráběným „elektromobilem“, který má všechny předpoklady k tomu, aby se stal masovým dopravním prostředkem.

 

Zájem o elektro skútry podtrhuje i skutečnost, že v době velkých propadů v prodejnosti automobilů a benzinových motocyklů, prodejnost elektro skútrů stoupá každým rokem o desítky procent. Lukáš Drahovzal předpokládá potvrzení tohoto trendu i v letošním roce. „Elektro skútry nachází své zákazníky i v době, kdy ekonomická a hospodářská situace není ideální. A to především proto, že lidé musejí stále více přemýšlet o nákladech spojených s dopravou a cestováním např. do zaměstnání. Náklady na provoz automobilu stále stoupají a lidé si tento komfot nemohou jednoduše dovolit. Ne nadarmo se říká, že elektro skútr je nejlepším a nejlevnějším druhým automobilem do rodiny.“ uzavírá Lukáš Drahovzal ze značky Akumoto.

 

V letošním roce mohou navíc zákazníci čerpat „zelenou dotaci na pořízení elektro skútru“, kterou poskytuje svým zákazníkům značka Akumoto. Výše dotace se pohybuje od 2.000 do 5.000 Kč a může jí získat každý zájemce, který si zakoupí elektro skútr na území ČR. Tento projekt je zahájen od 7. 3. 2013 a běží do vyčerpání prostředků na něj určených.

 

O značce Akumoto

Česká značka Akumoto se specializuje na vývoj a prodej elektrických skútrů. Na českém trhu působí od roku 2005. V období let 2005 až 2006 probíhaly intenzivní testy, vývoj a optimalizace jízdních vlastností. Na přelomu roku 2007/2008 byl zahájen oficiální prodej elektro skútrů Akumoto, které se velice rychle uchytily nejen na tuzemském trhu, ale i v okolních zemích EU. O popularitě elektro skútrů Akumoto v ČR svědčí i skutečnost, že značka získala titul „nejprodávanější elektrický motocykl v ČR“ v letech 2008 až 2012. K dnešnímu datu se po českých silnicích pohybují již stovky uživatelů, kterým značka poskytuje 100% servisní i poradenské služby. Dlouhodobým cílem značky Akumoto je propagace „elektromobility“ a aplikace této čisté formy dopravy na české silnice.

 

Co je elektrický skútr?

Elektro skútry mají lehkou moderní konstrukci pro silniční provoz, jsou dvoumístné a dnes již dosahují nadstandardních dojezdů - až 120 km na jedno nabití. Elektro skútry jsou způsobilé k provozu ve všech zemích Evropské unie. K řízení elektro skútru vám postačí jakékoliv řidičské oprávnění bez ohledu na věk a skupinu, řídit ho může opravdu každý. „Výhodou je, že elektrický skútr disponuje minimálními servisními a provozními náklady. Navíc u elektrických skútrů platí zvýhodněné povinné ručení, které se pohybuje již od 15 Kč za měsíc (180 Kč ročně), nulová silniční daň a při dobíjení z domácí elektrické sítě neplatíte žádnou spotřební daň za pohonné hmoty," sdělil Lukáš Drahovzal ze značky Akumoto.

 

Řízení elektro skútru je jednoduché, jen otočíte klíčkem a pak už stačí přidat „plyn" (otočit akcelerátorem). Provoz skútru je tichý a bez emisí. Elektro skútry dosahují v městském provozu rychlosti okolo 40-55 km/h, můžete je využívat i v zimě, na provoz elektromotoru ani baterii totiž nemají nízké teploty negativní vliv. Ani jízda v dešti motoru a skútru neškodí.

 

Elektrický motor dosahuje až o 200% vyšší účinnosti než motor spalovací. U spalovacího motoru jen asi 35 % energie z paliva poslouží k pohybu vozidla. Zbytek se přemění na teplo vznikající v motoru. Elektromotor má díky minimálnímu množství odpadního tepla efektivitu převyšující 90%. Motor je zabudován přímo v náboji zadního kola a energie je přenášena přímo na vozovku. Vzhledem k jednoduchosti konstrukce (nejsou zde žádné uhlíky, spojky, volnoběžky, variátory ani převody) se jeho životnost pohybuje okolo 100.000 ujetých kilometrů, což je v této kategorii nájezd více než nadstandardní. Navíc motor nevyžaduje téměř žádnou speciální údržbu.

 

Pohonný systém elektroskútru ovládá procesorová řídící jednotka, která budí a časuje všechny cívky v závislosti na přesné poloze motoru a jeho otáček. Tím je dosaženo maximálního výkonu motoru a zároveň hospodárnosti provozu.

 

Srdcem elektro skútru je akumulátor (lithiový či křemíkový). Tyto moderní akumulátory nemají paměťový efekt, proto je můžeme dobíjet pravidelně, klidně i vícekrát denně nebo po krátké jízdě. Akumulátory pak mají životnost až 2 000 nabíjecích cyklů nebo 12 let, to se rovná až 60 000 – 100.000 ujetých kilometrů. V praxi to znamená, že životnost elektro motoru i akumulátoru koresponduje s životností skútru, tzn., že pokud zákazník dodrží zásady správného používání, nemusí se tyto díly měnit či opravovat. Nabíjení probíhá podobným způsoben jako u mobilního telefonu.

 

Maximální dojezd městského elektro skútru dosahuje hodnoty okolo 120 km. Tento dojezd výrazně překračuje denní „potřebu“ většiny uživatelů elektrických i benzinových skútrů. Průměrná denní ujetá vzdálenost u benzinových skútrů se pohybuje někde okolo 40 km. Můžeme tedy konstatovat, že elektro skútry jsou první sériově vyráběná elektrická vozidla, která poskytují až trojnásobný dojezd s přihlédnutím na denní potřebu uživatele. Po spotřebování většiny energie v baterii se skútr úplně nezastaví, ale dojede ještě zhruba dalších 5-10 km v tzv.ekonomickém režimu.

 

Výhody elektro skútru

Elektrický skútr nabízí hospodárný a navíc ekologický provoz. Nízké provozní náklady a nezávislost na ceně ropy šetří peněženku každého, kdo elektro skútr používá. Minimální servis, jednoduchá obsluha a vysoká funkčnost dělají z elektro skútru ideální dopravní prostředek 21. století.

 

Provoz elektro skútru je vysoce efektivní, k jeho pohonu vám stačí nabít akumulátor z rozvodné elektrické sítě (přes běžnou zásuvku 230 V). Podle výpočtu vycházejícího z průměrné spotřeby 15 Wh na 1 km a při průměrné ceně elektrické energie 4,51 Kč za kWh, by vás jeho provoz neměl přijít na více než 7 Kč na 100 km, při nabíjení v nízkém tarifu ještě méně. Ve srovnání se zhruba 70 Kč na 100 km při jízdě na benzínovém skútru jsou tak provozní náklady elektro skútru i při nárůstu cen energií několikanásobně nižší.

 

 
 -
 
 
 
 

Kolik dní za rok musíte odpracovat, abyste vydělali na dojíždění do zaměstnání – 10 km?

 
 -
 
 
 
 

Elektro skútr a jeho přednosti:

 
 -
 
 
 
 

Srovnání provozních a servisních nákladů:

 
 -