Baterie Bosch 500Wh - nová baterie s vyšší kapacitou pro delší dojezd elektrokola

Bosch připravil pro rok 2016 vítanou novinku v podobě nové baterie pro elektro kola s kapacitou 500Wh (stávající baterie měli 300Wh nebo 400Wh). Díky větší kapacitě a výkonu baterie získáváte touto novinkou především delší dojezd elektrokola, který atakuje hranici 170 km. V souvislosti s novou baterií přichází Bosch také s novou řadou středového motoru Bosch Performanice Lini CX. Více se dozvíte v tomto článku.

 
Bosch Power Pack 500 nová vysoko-kapacitní baterie pro elektro kola přináší elektro kolům novou energii! Baterie Bosch 500-watt-hodin reaguje částečně na přání zákazníků na prodloužení dojezdů elektrokola a to především díky vysoké popularitě kategorie MTB terénních elektrokol, které potřebují pro náročný terén a překonávání stovek výškových metrů více energie. Nová baterie má ve srovnání s Powerpackem 400Wh kapacitu větší o 25%, přitom hmotnost baterie se zvýšila o pohých 100 gramů. Navýšení kapacity o 25% rovněž znamená zvýšení dojezdu o 25%. Velký vliv na zvýšení kapacity baterie Bosch měl velký rozvoj v oblasti efektivity baterií, díky tomu bylo možné zvýšit kapacitu baterie bez nutnosti navýšení rozměru a váhy akupacku Bosch.


Nabídka baterií Bosch s vyšší kapacitoiu 500Wh:

 • rámová baterie Bosch 500Wh - ZDE
 • nosičová baterie Bosch 500Wh - ZDE


Důležitou informací pro majitele elektro kol je fakt, že nový typ baterie je kompaktibilní se všemi elektro koly, které používají pohon Bosch a jsou vyrobená od roku 2014!


Baterie Bosch 500Wh


Systém je napájen Li-Ion baterií, která může být umístěna v rámu nebo v nosiči kola. Kapacita baterií Bosch na elektrokolech Apache je 11 Ah (400 Wh). Vyznačují se nízkou hmotností (2,5 kg) a dlouhou životností. Jsou vybaveny BMS deskou (Battery Management System), která baterii chrání před přehřátím, zkratem nebo přebitím. Pokud necháte baterii dlouho bez dobíjení, dokáže ji BMS uchránit před likvidačním poklesem napětí.

Baterie Bosch patří mezi nejlehčí na trhu

 • baterie dostala nový elegantní tvar
 • nově je možnost baterie Bosch nabíjet i přímo na kole, samozřejmě stále je možnost baterii pro nabíjení sundat.
 • baterie jsou stejné pro motory ACTIVE i PERFORMACE a Bosch je vyrábí ve dvou kapacitních variantách PowerPack 300 Wh a PowerPack 400 Wh


Rychlo-nabíječka Bosch (80% kapacity již za 1,5 hod)

 • rozměry nabíječky 190 mm x 86 mm x 54 mm.
 • hmotnost nabíječky < 800g
 • nabíječka je velice odolná a především tichá
 • baterii lze nabíjet jak samotatné sundanou z kola, tak i přímo na kole
 • nabíječky Bosch patří k nejvýkonějším na trhu, doba nabíjení bateriií se pohybuje od 1,5-3 hod
 • baterie Bosch nemají paměťový efekt a mohou být tudíž nabíjeny kdykoliv
V souvislosti s touto relativně novou sportovní kategorií "E-Mountainbike" Bosch přináší inovaci stávajícího motoru Performance Line a vybavuje terénní elektro kola novou řadou motorů s názvem Bosch Performance LIne CX. Tento motor je speciálně vyrobený pro terénní elektrokola a disponuje vyšším výkonem a větší odolností v překonávání překážek. Kroutící moment byl zvýšen z 60Nm na 75Nm a díky nové technologii je možné u tohoto motoru použít "11-ti kolečko", tzn. 11 převodů v rozpětí 10-44 zubů!


Mohlo by Vás zajímat:Podrobný přehled a srovnání jednotlivých kol se středovým pohonem naleznete ZDEKontaky:
Infolinka: +420 315 601 380
Technická podpora: +420 601 382 799
E-mail: akumo@seznam.cz


Adresa prodejny:

AKUMOTO
Nad Oborou 3412, Mělník 276 01
(prodejna se nachází naproti autosalonu Peugeot, mapa zde)Provozní doba:
Pondělí - pátek 8:00 - 17:00
Sobota 9:00 - 13:00