Průvodce výrobou značky HAIBIKE ve Schweinfurtu, Německo

Úvod do Haibike & Winora Group


Hned na úvodu se nás ujala Tina Puello na recepci. Značka HAIBIKE a WINORA jsou oba rodinné podniky, které založil pradědeček Tiny Puello na počátku 19. Století. Obchod byl přerušen po válce a Tiny pradědeček se rozhodl znovu otevřít a začít vyrábět jízdní kola. Obchodně je dnes tato firma mezi špičkami na trhu s produkcí přes 400.000 kusů kol, náhradních dílů a příslušenství.Haibike elektrické kolo - část skladu


Řeknu Vám, že tato výrobna je opravdu masivní, tak začneme tím, že si ukážeme, kde jsou veškeré části a náhradní díly uloženy. Tento sklad má přes tisíc položek a běží non-stop, protože je celý řízený roboticky. V tomto skladu se nachází náhradní díly a příslušenství v hodnotě 8,9 mil EUR. Pokud budete chtít nějaký náhradní díl, tak požádáte počítač, který vyšle robotickou ruku. Ta Vám díl přinese a to bez chyby a ztráty času hledáním dílu. No, není to elegantní?Menší díly jsou rozděleny do 3 regálů po třech patrech. Každou část regálu si hlídá 1 zaměstnanec a kontroluje správnost dílů, které jsou expedovány.V celém skladu jsou téměř 3km automatizovaných tratí. Po nichž cestují díly do určitých výrobních středisek, kde jsou použity či expedovány.Pokud jsou díly na expedici, tak přejedou do balírny.Tam se vloží do krabice, která je následně vyplněna balícím a bezpečnostním materiálem a odeslán na adresu.


Výroba elektrokol HAIBIKE


Tato část produkce je vyloženě věnovaná výrobě samotných elektrokol. Denně tu projde rukama zaměstnanců stovky druhý ráfků, nábojů, přehazovaček a různých komponentů. Dále jsou zde speciální stroje, které kontrolují každý kotouč a to jeho napětí, tuhost a pravost, než je na kolo nasazen.


Montážní linka


A nyní ta nejočekávanější část montážní linky! Zde se dějí všechna ta kouzla, která si dokážete představit. Ocitli jsme se v HAIBIKE nebi. Na fotce níže můžete vidět modely Xduro HardSeven, které se připravují na další montáž.Nejprve jsou zcela holé rámy uspořádány do řádků a připravují se konkrétní částí. Všimněte si, že každý rám má již svůj štítek a je označený kódem.
Pomocí kódu jsou skenované jednotlivé pohyby dílů na montáž. To znamená, že pokud se rám posune na další středisko, tak pomocí čárového kódu zjistí, co všechno na rámu je již namontované a co je potřeba následně udělat. Všechny ostatní součástky jsou efektivně připravené na svojí montáž a to již sešroubované dohromady v závislosti na typu dílu.
Nahoře například stojan s řídítky, pak jsou na řídítka vloženy ovládací prvky, brzdové a převodové páky jsou připojeny před odchodem na každém kole.Standartní komponenty kola jsou pak připevněny na kole. Hlavové složení, vidlice, představec, řídítka, brzdy a ozubená kola jsou namontovány technikem. Každý technik má své vlastní pracovní místo a nástroje.Jakmile jsou základní části poskládané, jak mají být, tak se část kola přesune do další části. Kola jsou otočena a předána do další montážní linky.
Instalace elektromotoru BOSCH


Tuto fázi němci označují jako „manželství“. Tedy pokud se motor vezme s rámem Haibiku, tak se z toho stane elektrokolo HAIBIKE :D .  Ano, je opravdu vidět, že to dělají srdcem.Jakmile je motor ženatý (vdaný), tak se začne programovat řídící jednotka a kompletní software.


Balení a výstupní kontrola

 Projde-li elektrokolo finální kontrolou kvality, je pečlivě zabaleno, aby bylo chráněno během přepravy.
Každé elektrokolo Haibike musí být v perfektním stavu, protože na konci všech těchto výrobních článků čeká majitel, který se na kolo těší a chce si ho užít.
Rámy a komponenty jsou obaleny měkkým materiálem, následně jsou baleny do kartonové krabice a je připraveno k odeslání.


Kompletní nabídka elektrokol Haibike 2016 ZDE

Mohlo by Vás zajímat:

Kontaky:
Infolinka: +420 315 601 380
Technická podpora: +420 601 382 799
E-mail: akumo@seznam.cz


Adresa prodejny:

AKUMOTO
Nad Oborou 3412, Mělník 276 01
(prodejna se nachází naproti autosalonu Peugeot, mapa zde)Provozní doba:
Pondělí - pátek 8:00 - 17:00
Sobota 9:00 - 13:00