Světový rekord v dojezdu elektro skútru

20. 9. 2011

 

Praha, 20. září 2011 – Během 24 hodin se značce AKUMOTO ve spolupráci se společností ČEZ podařilo ujet na elektrickém skútru 1136,3 kilometrů, a tím stanovit světový rekord v počtu ujetých kilometrů na tomto elektrickém vozidle.

 
 
 

Pokus o světový rekord proběhl v rámci Evropského týdne mobility ve dvou dnech, a to 19. a 20. září 2011 na velodromu v pražských Strašnicích. Start proběhl v pondělí přesně v 11 hodin za účasti Petra Kuchaře, předního světového freestyle motokrosaře. Do cíle skútr dorazil přesně o 24 hodin později. Během této doby si v hodinovém intervalu předávalo elektrický skútr značky AKUMOTO pouze pět pro tuto akci speciálně proškolených jezdců – to vše za dohledu komisařů z agentury Dobré ráno, u které si ČEZ světový rekord zaregistroval. Po 24 hodinách elektrický skútr ujel úctyhodných 1136,3 kilometrů – tedy nejvíce na světě.

 
 
 
Světový rekord v dojezdu elektro skútru  -
 
 
 

Cílem akce bylo demonstrovat jízdní vlastnosti a využitelnost elektrického skútru. Vzhledem k tomu, že moderní elektroskútry disponují principem vyjímatelných akumulátorů, zajímalo nás celkové množství kilometrů, které dokáže elektrický skútr zdolat za vytyčený časový úsek,“ říká Lukáš Drahovzal, obchodní manažer značky AKUMOTO, a dodává: „Jednalo se o sériový elektroskútr značky Akumoto, bez jakékoliv úpravy. O to více nás těší, že dosažený výsledek v podobě světového rekordu, předčil i nejoptimističtější odhady,“ vysvětluje Lukáš Drahovzal.

 

Celkově ujeté množství kilometrů odpovídá zhruba vzdálenosti mezi Prahou a Paříží. Na ujetí této vzdálenosti v délce 1136,3 km stačilo pouhých 40,8 kWh. To představuje za vlastní (silovou) elektřinu náklady ve výši 71 Kč včetně DPH (počítáno dle sazby e-Tarif D-Standard společnosti ČEZ). Tato částka jasně potvrzuje skutečnost, že elektrických skútr šetří nejen životní prostředí, ale i náklady.

 
 
 
 

Video reportáž č. 1

 
 
 

Video reportáž č. 2

 
 
 

Fotogalerie:

Světový rekord v dojezdu elektro skútru  -

slavnostní start celého pokusu

 
 
Světový rekord v dojezdu elektro skútru  -

první okruhy absolvoval v sedle elektro skútru Akumoto světově známý freestyle motokrosař Petr Kuchař

 
 
Světový rekord v dojezdu elektro skútru  -

jezdci byli průběžně informováni o aktuálním vývoji

 
 
Světový rekord v dojezdu elektro skútru  -

počasí jezdcům v průběhu celého rekordu vůbec nepřálo

 
 
Světový rekord v dojezdu elektro skútru  -

první okamžiky v cíli po dojetí..