Haibike SDURO AllMtn Pro 2016 – Jízda v kopcích

Při průzkumu informací od našich zákazníků je nezvratné, že Haibike má pověst nejpopulárnějšího výrobce MTB elektrokol. Aby však společnost se sídlem ve Schweinfurtu zůstala na vrcholu své profese, neustále se snaží zlepšovat svoji nabídku. Pro účely tohoto testu byl podroben zkoušce známý SDURO AllMtn Pro. Ten prošel dolaďováním pro rok 2016 a při srovnání s koly v této kategorii dokázal, že si Haibike zaslouží svou pozici lídra na trhu.

Haibike SDURO AllMtn Pro 2016 – Jízda v kopcích -


Nadšenci technologií budou potěšeni modelem SDURO AllMtn Pro, protože je vybaven motorem Yamaha a plně automatickým systémem odpružení. Ten je schopen během milisekundy upravit zadní tlumič na aktuální terén. Děje se tak díky senzorům na vidlici. Rázování pístu je regulováno tak, aby odpovídal situaci z jízdy. V reálných podmínkách to funguje učebnicovým způsobem (tj. bezchybně). Díky dvoutácu společně s nastavením nízkého zdvihu vidlic nepředstavují prudká stoupání žádný problém. Jedna kritika byla zmíněna k délce rámu, testovací jezdec by měl raději přední vidlici trochu dál, když vyjížděl do kopce. Další kritice byl podroben motor Yamaha, který se nevyrábí ve verzi s vyšší kadencí. Během testování může motor dráždit při dlouhých jízdách a strmém stoupání.


Haibike SDURO AllMtn Pro 2016 – Jízda v kopcích - Když přijde čas sjíždění, model Haibike byl nejvíce agilní ze všech testovaných kol. K jeho řízení bylo potřeba jen málo úsilí.

Když přijde čas sjíždění, model Haibike byl nejvíce agilní ze všech testovaných kol. K jeho řízení bylo potřeba jen málo úsilí.


Když přijde čas sjíždění, model Haibike byl nejvíce mrštný ze všech testovaných kol. K jeho řízení bylo potřeba jen málo úsilí. Bez ohledu na to, jak prudké byly zatáčky, SDURO drželo jako v kolejích. Pozitivní ohlas má samozřejmě odpružení, které filtruje každý náraz a jízda se tak stává velmi pohodlnou. Zbylé komponenty jsou dobře vyvážené. Řídítka jsou dostatečně široká, představec není příliš dlouhý a sedlovka Kind Shock nabízí dostatečný pokles. Chování kola je díky kvalitním plášťům dobré, i přes nestandartní profil rámu. To platí i při opravdu velmi těžkém terénu.


Haibike SDURO AllMtn Pro 2016 – Jízda v kopcích - Sjíždění s Haibike SDURO AllMtn PRO 2016

Sjíždění s Haibike SDURO AllMtn PRO 2016


Haibike SDURO AllMtn Pro 2016 – Jízda v kopcích - Velký poměr: díky dvěma tácům se nebudete s haibike… vyhýbat jakémukoliv stoupání

Velký poměr: díky dvěma tácům se nebudete s haibike… vyhýbat jakémukoliv stoupání

 

Haibike SDURO AllMtn Pro 2016 – Jízda v kopcích - Černá magie: malá krabička zadního tlumiče, která poskytuje odpružení na základě informací od přední vidlice. Reaguje během několika milisekund.

Černá magie: malá krabička zadního tlumiče, která poskytuje odpružení na základě informací od přední vidlice. Reaguje během několika milisekund.

 

Haibike SDURO AllMtn Pro 2016 – Jízda v kopcích - Ochrana: pro ochranu displeje před poškozením je Haibike vybaven řídítkovou tyčí s možností vzestupu a představcem, který má sklon směrem dolů. To je chytrý nápad, ale neřeší jádro problému – velké a neskladné displeje.

Ochrana: pro ochranu displeje před poškozením je Haibike vybaven řídítkovou tyčí s možností vzestupu a představcem, který má sklon směrem dolů. To je chytrý nápad, ale neřeší jádro problému – velké a neskladné displeje.


Haibike SDURO AllMtn Pro 2016 – Jízda v kopcích - Plná kontrola: pomocí malého přepínače na boční straně si můžete vybrat mezi čtyřmi režimy: automatický, otevřený, střední a zcela uzavřený. Vzhledem ke své vysoké rychlosti a spolehlivé reakci doporučujeme automatický režim.

Plná kontrola: pomocí malého přepínače na boční straně si můžete vybrat mezi čtyřmi režimy: automatický, otevřený, střední a zcela uzavřený. Vzhledem ke své vysoké rychlosti a spolehlivé reakci doporučujeme automatický režim.


Haibike SDURO AllMtn Pro 2016 – Jízda v kopcích -

Specifikace:

Vidlice: RockShox Pike Dual Position RC, 120 – 150mm
Zadní tlumič: RockShox Monarch e:i Auto
Motor: YAMAHA středový 36 V/250 W
Baterie: YAMAH Li-Ion 36 V / 400 Wh
Brzdy: Shimano Deore XT M785 203/180 mm
Přehazovačka: Shimano Deore XT
Sedlovka: Kind Shock LEV-DX
Představec: SDURO Alu
Řídítka: SDURO Lowriser Alu
Pneumatiky: Mavic Crossmax Quest 27,5 x 2,4
Ráfky: Mavic CrossRide Light WTS
Hmotnost: 22,2 kg

Hodnocení:

Hodnocení je vysoké pro stylovou a řemeslně dobře odvedenou práci, stejně jako pro efektivní odpružení. Haibike SDURO AllMtn Pro se nejlépe hodí pro jezdce, kteří ocení od pohodlí přes hardcore výkon. Je to z velké části díky kompaktní geometrii a použitým komponentům.

 


PLUSY 

ovladatelnost
zpracování
odpružení


MÍNUSY  

pláště nabízejí málo trakce
při vysokých rychlostech působí nervózněZdroj: E-MOUNTAINBIKE

 

Kompletní nabídka elektrokol Haibike 2016 ZDE


Haibike SDURO AllMtn Pro 2016 – Jízda v kopcích -
Haibike SDURO AllMtn Pro 2016 – Jízda v kopcích -

Kontaky:

Infolinka: +420 315 601 380
Technická podpora: +420 601 382 799
E-mail: akumo@seznam.cz


Adresa prodejny:

AKUMOTO
Nad Oborou 3412, Mělník 276 01
(prodejna se nachází naproti autosalonu Peugeot, mapa zde)