Lithiové akumulátory Akumoto a jejich servis

Lithiové akumulátory Akumoto a jejich servis -
 
 
 
 
Lithiové akumulátory Akumoto a jejich servis - kliknutím zvětšit

Lithiový akumulátor - LiFePO4 HARD

Značka Akumoto používá nový typ lithiového akumulátoru od americké společnosti, který nese označení LiFePO4 HARD. Tento akumulátor disponuje nejmodernějšími technologiemi a vyznačuje se vysokou mírou bezpečnosti. Akumulátor nemá paměťový efekt, proto je ho možné nabíjet kdykoliv, i v průběhu jízdy, bez přihlédnutí ke stavu nabití. Akumulátory jsou bezúdržbové a jsou vybaveny tzv. BMS – Battery Management System. Toto digitální zařízení slouží jako ochrana akumulátoru, kontroluje jednotlivé články akumulátoru, hlídá nabíjecí proces a chrání akumulátor před pod-bitím a pře-bitím. Díky tomuto elektronickému systému nehrozí nebezpečí zničení akumulátoru jeho hlubokým vybitím nebo přebitím, jako je tomu u běžných akumulátorů. Tím je dosaženo vysoké úrovně ochrany akumulátorů.

 

Hlavní přednosti:

 • dlouhá životnost (2000 cyklů nebo 10 let)
 • digitální BMS ochrana
 • velký výkon i při nízkých teplotách
 • možnost nabíjení kdydoliv v průběhu jízdy
 • nemají paměťový efekt
 • umístění ve vyjímatelném aku-boxu
 • cenová dostupnost (již od 11.000 Kč)
 • nízká hmotnost - již od 8,2 kg
 • krátká doba nabíjení (od 1,5 hod )
 • záruka na akumulátor 36 měsíců - více zde
 
 
 
Lithiové akumulátory Akumoto a jejich servis -
 
Lithiové akumulátory Akumoto a jejich servis - kliknutím zvětšit

Vyjímatelný AKU-BOX

Akumulátory značky Akumoto jsou umístěny do vyjímatelného aku-boxu, proto je možné akumulátor snadno vyjmout a nabíjet doma či v kanceláři pomocí malé nabíječky. Díky tomuto principu není zákazník omezený dojezdem a může využívat tzv. nekonečného dojezdu.

 

Navíc je možné akumulátor snad vyjmout a uskladnit třeba přes zimní "odstavení motocyklu".

 
 
 
 
Lithiové akumulátory Akumoto a jejich servis -
 
 
 
 
Lithiové akumulátory Akumoto a jejich servis - kliknutím zvětšit

Co je záruční servis?

Pokud máte akumulátor v záruce a objevíte nějaký nedostatek či disfunkci, kontaktujte svého prodejce značky Akumoto, se kterým můžete vše probrat, případně se dohodnout na dalším postupu. Případná neoprávněná nebo bezzávadná diagnostika je zpoplatněna dle ceníku vč. nákladů na poštovné a balné.

 

Než budete prodejce kontaktovat, prověřte následující:

 • Vizuální kontrolu všech konektorů pro 48V a 230V
 • Kontrolu síťové zásuvky 230V a jističe 230V, případně prodlužovacího kabelu 230V.
 • Kontrolu postupu připojení nabíječky k akumulátoru a správnost pořadí zapnutí nabíječky
 • Proveďte alespoň jedno další kontrolní dobíjení
 
 
 
 
 
 
 
 

Co je pozáruční servis?

Vlastníte produkt značky Akumoto? Vypršela Vám již záruka? I v tomto případě se nemusíte obávat, že by Vám nebyla poskytnuta autorizovaná servisní asistence. Můžete se obrátit na regionální prodejce či přímo na centrálu značky Akumoto v Mělníku. Rádi Vám poradíme a pomůžeme Vám s Vaším produktem.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kdo provádí pozáruční případně pozáruční servis?

Značka Akumoto má specializované servisní středisko, které je schopno diagnostikovat a případně opravit Vaše akumulátory nejen v záruční, ale i v pozáruční době. Máme vlastní specializovaný tým, který se údržbou a servisem akumulátorů zabývá. Můžete tak zaslat Váš akumulátor na kondiční prohlídku, v rámci které bude provedena kompletní kontrola akumulátoru a všech jeho součástí, včetně proměření jeho kapacity a celkové diagnostiky vč. kompletního balancování a formátování.

 
 
 
 
 
 
Lithiové akumulátory Akumoto a jejich servis -
 
 
 
 
 

Co je kondiční prohlídka?

Vlastníte elektrický skútr? Chcete si nechat zkontrolovat Váš akumulátor?. Zjistíme, zda je o akumulátor dobře postaráno, popřípadě poradíme, jak o akumulátor pečlivěji pečovat, tak abyste dosáhli maximální kapacity.Kondiční prohlídka akumulátoru obsahuje měření kompletní kondice všech částí akumulátoru, včetně balancování jednotlivých článků a kontroly integrované elektro instalace.

 
 
 
 
 
 
Lithiové akumulátory Akumoto a jejich servis - kliknutím zvětšit

Kolik stojí kondiční prohlídka akumulátoru?

Standardní diagnostika akumulátorů je prováděna za manipulační poplatek 590 Kč + DPH a doprava akumulátoru zpět k zákazníkovi (cca. 140 - 180 Kč). Náklady na případný servis nebo potřebné náhradní díly jsou kalkulovány individuálně dle stavu akumulátoru a stupně péče o něj.

Jak dlouho trvá kondiční prohlídka akumulátorů?

Pro správné určení výsledku diagnostiky akumulátorů je potřeba 2-4 dny (počítáno od přijetí akumulátoru). Za tuto dobu zjistíme, jakým způsobem byl akumulátor používán a jaká je jeho aktuální kapacita. Pokud je vše v pořádku, provedeme základní servis a akumulátor zabalíme a pošleme zpět na adresu zákazníka. Pokud by se objevila nějaká nestandardní hodnota, zákazníka kontaktujeme, informujeme o výsledku měření a navrhneme další možné postupy řešení.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Je možné opravit či repasovat poškozený lithiový akumulátor?

Díky úzké specializaci značky Akumoto disponujeme potřebným vybavením a zázemím jak pro základní servis a údržbu akumulátorů, tak i pro náročnější a obsáhlejší úkony. Opravu baterie je možné provést téměř u všech bateriových sestav. Samotná repase spočívá ve výměně starých vnitřních článků za nové, při zachování původního pouzdra. Používáme vysoce kvalitní články od světových výrobců, které jsou selektovány do originální sestavy. Jedná se o stejnou technologii, která se využívá při výrobě nových baterií. U některých typů akumulátorů, lze, díky neustálému pokroku při výrobě baterií, stávající kapacitu navýšit a tím výrazně prodloužit dobu provozu.

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Výhody repase:

 • výrazně nižší cena než je cena nového akumulátor
 • selekcí jednotlivých článků, je docíleno optimální celkové kapacity = vyšší dojezd a životnost
 • staré články za Vás bezplatně ekologicky zlikvidujeme

 

 
 
 
 
 
 
 

Vyplatí se diagnostiku provést nebo rovnou koupit nové akumulátory?

Pokud dojde k poškození akumulátoru, je dobré ho bez zbytečné prodlevy doručit do autorizovaného servisu v Mělníku, kde je provedena vstupní kontrola a stabilizace.Tímto krokem můžete výrazně snížit riziko a rozsah poškození. V takovém případě se diagnostika jednoznačně vyplatí. Pokud máte akumulátor, u kterého nevíte, kdy k poškození došlo, je dobré ho doručit na kondiční prohlídku, na základě jejího výsledku jsme schopni Vám navrhnout nejvýhodnější řešení (jak s finančního, tak i uživatelského pohledu).

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Tip značky AKUMOTO:
 
 
 
Lithiové akumulátory Akumoto a jejich servis - kliknutím zvětšit

Jak o lithiový akumulátor pečovat?

Moderní lithiové akumulátory, které značka Akumotopoužívá mají celou řadu předností a výhod. Mezi jednu z těchto výhod patří i skutečnost, že nevyžadují téměř žádnou údržbu či servisní úkony. Stačí tedy dodržovat pouze zásady správného dobíjení. Chcete-li, aby Vám akumulátor sloužil co nejdéle, doporučujeme ho dobíjet originální nabíječkou ideálně po každé jízdě (v případě odstavení motocyklu min. 1x měsíčně). Obecně platí, že u akumulátoru, který není plně nabitý může docházet ke zkrácení jeho životnosti. Také se snažte vyvarovat hlubokému pod-vybití akumulátoru (pokud k pod-vybití dojde, zajistěte včasné dobití akumulátoru - tím minimalizujete riziko ztráty kapacity).

 

Chraňte akumulátor před nadměrným přehříváním a před přímím intenzivním slunce ( zejména po dobu dobíjení ). - Nepřetěžujte akumulátor, která je vybitý více než z 50%. - Nerestartujte již jednou vybitý akumulátor bez předchozího dobití.

 
 

Kontaktní formulář


V případě zájmu o bližší informace týkající se servisu akumulátorů nás kontaktujte na 315 601 380 nebo formou tohoto formuláře:

 

(po přijetí Vašeho dotazu Vás bude kontaktovat pracovník značky Akumoto a sdělí Vám požadované informace)

Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:
Dotaz:
Sem opište text z animace: