Závod v dojezdu elektro-mobilů

Mělník, 2. ledna 2012 – Brněnský velodrom byl dějištěm zajímavého závodu. Proběhl zde srovnávací závod v dojezdu elektromobilu Peugeot IOn a elektro skútru české značky AKUMOTO.

Tento srovnávací závod, proběhl v rámci pořadu Autosalon. Brněnský velodrom byl svědkem klání, které je v rámci ČR ojedinělé. Na startovní čáru se postavil elektro skútr AKUMOTO 300 v modelovém provedení 2012 a elektromobil Peugeot Ion. Cíl závodu byl jednoduchý, které vozidlo dokáže najet více kilometrů.

Závod v dojezdu elektro-mobilů -

Obě vozidla, která jsou poháněna čistě na elektrický pohon, vystartovala ve stejný moment. Styl jízdy a zatížení vozidel bylo adekvátně úměrné k charakteru vozidla a jeho využití v běžném provozu. Náročnost celého závodu navíc podtrhovala skutečnost, že na velodromu panovala nízká teplota, pohybující se okolo 0 stupňů Celsia, která především jezdci elektro skútru závod neulehčila. Vítězem závodu se nakonec stal elektro skútr Akumoto 300/L120, jenž dokázal kroužit na trati přes 3 hodiny. Za tento čas elektro skútr najezdil úctyhodných 140,2 km. Elektromobil Peugeot IOn se zastavil na hranici ujetých 90 kilometrů.

Bližší informace k závodu sdělil Lukáš Drahovzal, obchodní zástupce značky Akumoto: „V rámci tohoto závodu jsme poprvé představili elektro skútr Akumoto 300 v modelovém provedení roku 2012 a osobně jsem velice rád, že premiéra to byla velice úspěšná. Vzdálenost, kterou se nám podařilo na tomto elektro skútru najet potrhuje úspěšnost práce, která byla v rámci inovace modelu provedena. Zároveň se nám podařilo otestovat nový typ akumulátoru i v nízkých teplotách, které na stadionu panovaly a výsledek je více než povzbudivý. Věřím, že cenová dostupnost a parametry elektro skútrů otevírají nové možnosti v čisté a levné dopravě pro širokou veřejnost i firmy“ říká Lukáš Drahovzal,