Moderní technologie

Moderní technologie -
 
 

Elektrický skútr AKUMOTO je dostupný dopravní prostředek vysoké kvality a špičkové technologie s minimálními provozními a servisními náklady. Všechny modely značky Akumoto jsou vyráběny pod dohledem řízeného Quality Management Systému, finální montáž probíhá přímo v ČR. Vysokého výkonu, maximální spolehlivosti a velké hospodárnosti je dosaženo díky aplikaci moderních technologií a to zejména v oblasti akumulátorů, elektrických motorů a řídících jednotek. Podvozek, rám a rozložení hmotnosti skútru je konstruováno speciálně pro elektrický skútr, tím je docíleno ideálních jízdních vlastností.

 
 
 
 
Moderní technologie -
 
 
 
Moderní technologie -
 
 
 
Moderní technologie - Akumoto - vyjímatelný akumulátor
 
 
Moderní technologie - kliknutím zvětšit

Vyjímatelný AKU-BOX

Akumulátory značky Akumoto jsou umístěny do vyjímatelného aku-boxu, proto je možné akumulátor snadno vyjmout a nabíjet doma či v kanceláři pomocí malé nabíječky. Díky tomuto principu není zákazník omezený dojezdem a může využívat tzv. nekonečného dojezdu.

 

Navíc je možné akumulátor snad vyjmout a uskladnit třeba přes zimní "odstavení motocyklu".

Moderní technologie -
 
 
 
 
Moderní technologie - kliknutím zvětšit

Lithiový akumulátor - LiFePO4 HARD

Značka Akumoto používá nový typ lithiového akumulátoru od americké společnosti, který nese označení LiFePO4 HARD. Tento akumulátor disponuje nejmodernějšími technologiemi a vyznačuje se vysokou mírou bezpečnosti. Akumulátor nemá paměťový efekt, proto je ho možné nabíjet kdykoliv, i v průběhu jízdy, bez přihlédnutí ke stavu nabití. Akumulátory jsou bezúdržbové a jsou vybaveny tzv. BMS – Battery Management System. Toto digitální zařízení slouží jako ochrana akumulátoru, kontroluje jednotlivé články akumulátoru, hlídá nabíjecí proces a chrání akumulátor před pod-bitím a pře-bitím. Díky tomuto elektronickému systému nehrozí nebezpečí zničení akumulátoru jeho hlubokým vybitím nebo přebitím, jako je tomu u běžných akumulátorů. Tím je dosaženo vysoké úrovně ochrany akumulátorů.


Hlavní přednosti:

 • dlouhá životnost (2000 cyklů nebo 10 let)
 • digitální BMS ochrana
 • velký výkon i při nízkých teplotách
 • možnost nabíjení kdydoliv v průběhu jízdy
 • nemají paměťový efekt

 

 • umístění ve vyjímatelném aku-boxu
 • cenová dostupnost (již od 11.000 Kč)
 • nízká hmotnost - již od 8,2 kg
 • krátká doba nabíjení (od 1,5 hod )

 

 
 
 
Moderní technologie - kliknutím zvětšit

Záruka 36 měsíců na akumulátor L85

Značka Akumoto přináší pro své zákazníky novou službou. Na akumulátor typu L85 HARD poskytujeme možnost získání nadstandardní prodloužené záruky v délce 36 měsíců + kondiční prohlídku zdarma!

 

Více informací naleznete zde

 
Moderní technologie - kliknutím zvětšit

Křemíkový akumulátor

Moderní křemíkové akumulátory AKUMOTO se vyznačují hlavně těmito přednostmi:

 • vyšší výkon v průběhu celého vybíjecího cyklu (vysoká trakce)
 • nulové nároky na údržbu
 • nemají negativní paměťový efekt, možnost nabíjení  ve všech fázích vybití
 • možnost zkrácení dobíjecí doby o 50%
 • nízká pořizovací cena, již od 6.000 Kč


 

 
Moderní technologie -
 
 
 
Moderní technologie - kliknutím zvětšit
Rekuperace (samodobíjení)

Rekuperace (samodobíjení)

(znáte z Formule 1 pod názvem KERS - Kinetic Energy Recovery System)

 

Rekuperace je proces přeměny kinetické energie elektro skútru při brzdění zpět na využitelnou energii. Jednoduše řečeno, při brzdění si ukládáte energii zpět do akumulátoru. Rekuperace se aktivuje zcela automaticky po sepnutí libovolné brzdové páky. Brzdný průběh je progresivní v závislosti na zatížení vozidla a rychlosti vozidla. Výhodou rekuperace je nejen úspora energie a snížení ztrát, ale také prodloužení životnosti akumulátoru a brzdového systému.

 

Přínos a výhody rekuperace:

 

 • prodloužení dojezdu zejména v členitém terénu, při neplynulé jízdě nebo jízdě s větší zátěží
 • přirozené a intuitivní ovládání, rekuperace pracuje automaticky bez nutnosti zacvičení řidiče
 • progresivní nárůst brzdné síly v závislosti na rychlosti vozidla
 • odlehčení brzdovému systému - snížené opotřebení brzd
 • snížení rizika pod-vybití akumulátorů
 • snížení nákladů na ujetý kilometr
 • výrazné prodloužení životnosti akumulátorů

 

 

Procesorová řídící jednotka

Moderní technologie -
 
 
 
 
 
 

Řídící jednotka je srdcem celého systému a stará se o vysokou účinnost motoru a hospodárnost provozu. Jednotka snímá otáčky motoru, polohu regulátoru rychlosti, přesnou polohu motoru, data z akumulátoru a teplotu silových obvodů. Výkonný mikroprocesor tyto data zpracovává a vytváří z nich vysoce sofistikovanou víceúrovňovou datovou mapu.

Díky tomuto principu řízení je na motoru dosaženo účinnosti motoru až 97%. Jednotka provádí buzení všech cívek v závislosti na přesné poloze motoru a časuje jej ve vztahu k otáčkám motoru. Tím je zajištěno to, že buzení všech cívek je časováno absolutně přesně. Proto nedochází k negativnímu „překrývání" cívek a tím nedochází k tepelným ztrátám a ke snížení celkové účinnosti. Motor je napájen po třech samostatných silových sekcích. Což zaručuje vysokou hospodárnost, efektivitu a maximální krouticí moment již od nulových otáček.

 

Sofistikovaný systém řízení úspory energie zaručuje dlouhý dojezd a nízké náklady na ujetý kilometr. 1 km = 0,06 Kč, to je zhruba 40-krát méně než u osobního automobilu a 14-krát méně než u benzinového skútru

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Moderní technologie - elektromotor Akumoto
Moderní technologie - kliknutím zvětšit

Elektro-motor zabudovaný v zadním kole

Třípólový frekvenční elektrický motor se vyznačuje účinností 97%, což je o 200% vyšší účinnost ve srovnání s motory spalovacími. Díky použití tohoto revolučního motoru se poprvé v historii na trh dostává sériově vyráběné jednostopé vozidlo s cenou a parametry srovnatelnými s vozidly benzinovými. Motor je zabudován přímo v náboji zadního kola. Obsahuje pouze tři pohyblivé části. (motor spalovací obsahuje pohyblivých částí přes 1000). Tím je dosaženo maximální spolehlivosti. Desítky permanentních magnetů a cívek se starají o 100% kroutícího momentu již od nulových otáček.

V motoru nejsou použity žádné uhlíky, spojky, volnoběžky, variátory ani převody, proto motor nevyžaduje žádnou údržbu, ani vnitřní čištění nebo výměny olejových náplní.
 
 
 
 
Moderní technologie -
 
Moderní technologie - kliknutím zvětšit
Nabíječka Akumoto

Digitální nabíjecí zdroj

Pro dosažení dlouhé životnosti akumulátoru je důležitá kvalitní digitální nabíječka. Nabíječka AKUMOTO je řízena procesorem a pracuje v několika režimech. Dle stupně vybití akumulátorů.


Častou závadou obyčejných elektrických vozidel je to, že se v prudkém provozu jednotlivé akumulátory začnou „rozcházet" což postupně vede k jejich poškození. Z tohoto důvodu v závěrečné fázi naše nabíječka (pro křemíkové akumulátory) automaticky zahajuje tzv. formátovací režim, při kterém dochází k balancování akumulátorů, tím je zaručena jejich dlouhá životnost a velký dojezd vozidla.

 

V nabídce je několik typů nabíjecích zdrojů (odvislé od typu akumulátoru a doby nabíjení). Nabíječka je vždy součástí základní výbavy motocyklu.

 

Fotogalerie:

kliknutím zvětšit
Nabíjecí zdroj Akumoto - Křemík
kliknutím zvětšit
Nabíjecí zdroj Akumoto - lithium 3-5A
kliknutím zvětšit
Rychlo-nabíječka Akumoto - lithium 8A
kliknutím zvětšit
Nabíječku je možné umístit do úložného prostoru pod sedadlem, kde je pro ní k dispozici speciální prostor.
 

Více informací o elektro skútrech značky AKUMOTO můžete nalézt zde