Často kladené dotazy

 
Často kladené dotazy - kliknutím zvětšit

Často kladené dotazy naleznete ve čtyřech kategoriích:

 

 
 
 
 

Obecné informace k elektrickým skútrům?

 

1) Jak moc se snižuje rychlost skútru do kopce?

Dobrý den, rychlost skútr do kopce je závislá na několika faktorech a vždy se liší od konkrétního případu. Mezi faktory patří strmost kopce, druh povrchu vozovky, povětrnostní podmínky, zatížení elektrického skútru, zda je správně zajetý skútr a pokud je správně naformátovaný akumulátor. V průměru se rychlost skútr do kopce pohybuje od 30 – 45km/h.

 
 
 
 
 
 

2) Dobrý den, je možné skútr pořídit na splátky?

Dobrý den, elektrické skútry Akumoto je samozřejmě možné na splátky pořídit - odkaz zde:

Konkrétní podmínky financování získáte u svého regionálního prodejce. Kontakty na jednotlivé prodejce naleznete zde:

 
 
 
 
 
 

3) Jsou Vaše elektro skútry pro dvě osoby, pokud ano, kolik je největší zatížení na skútr?

Dobrý den, elektrické skútry Akumoto jsou homologovány jako dvoumístné skútry. Maximální zatížení je u modelu Akumoto 600 do 150kg a u modelu Akumoto 300 do 130 Kg.

 
 
 
 
 
 

4) Jaký typ řidičského oprávnění potřebuji k řízení elektrických skútrů AKUMOTO?

Na všechny naše typy elektrických skútrů stačí řidičské oprávnění skupiny AM (od 15 let) nebo řidičské oprávnění sk. B (osobní automobil)

 
 
 
 
 
 

5) Mohu používat elektrický skútr AKUMOTO v běžném silničním provozu?

Všechny naše modely jsou homologované pro celé území Evropské Unie, tudíž splňují veškeré předpisy a vyhlášky. Proto můžete využívat elektrické skútry AKUMOTO v silničním provozu bez jakéhokoliv omezení.

 
 
 
 
 
 

6) Mohou na elektrickém skútru AKUMOTO jezdit 2 osoby?

Ano, všechny naše modely jsou homologovány jako dvoumístné skútry.

 
 
 
 
 
 

7) Jak dlouho jsou Vaše elektrické skútry v prodeji?

Elektrické skútry české značky Akumoto jsou v prodeji již od roku 2007, vývoj a testy byly zahájeny v roce 2005.

 
 
 
 
 
 

8) Čím je dosažena tak vysoká hospodárnost elektrických skútrů AKUMOTO?

Odpověď je celkem prostá:

1) účinnost elektrického motoru je až 90% (u motoru maloobjemového spalovacího je v nepříznivých podmínkách účinnost jen 30% )

2) ztráty v převodových ústrojích u spalovacího motoru jsou značné, u motoru elektrického se vytvořená energie přenáší přímo na vozovku.

3) Motor a převody vozidla spalovacího obsahují cca. 600 pohyblivých dílů. Elektrický skútr AKUMOTO má pouze jednu pohyblivou součástku!!

4) Při čerpání elektrické energie z domácí sítě neplatíte vysokou spotřební daň, jako u ropných pohonných hmot.

 
 
 
 
 
 

9) Jaké získám daňové výhody při provozování elektrického skútru?

1) Sleva na povinné ručení

2) Elektřina není zatížena spotřební daní, tak jako ropné pohonné hmoty

3) Neplatí se žádná silniční daň

4) Podnikatelé mohou uplatnit jednorázový odpis

 
 
 
 
 
 

10) Jaká je záruka na Vaše skútry?

Záruka na elektrické skútry AKUMOTO je 2 roky.

 
 
 
 
 
 

11) Jak je kalkulován výpočet o nákladech 5 Kč / 100 km?

Tento výpočet vychází z průměrné ceny elektrické energie, které je potřeba k ujetí 100 km. V praxi to znamená, že na jedno nabití spotřebujete z Vaší elektrické sítě jen cca. 0,9 kW/h, což při nočním tarifu může být na 100 km ještě méně než 5 Kč.

 
 
 
 
 
 

12) Mohu Váš skútr převážet a dobíjet přímo v obytném caravanu? Benzinový mi tam smrdí:)

Ano, můžete. Dokonce v jakékoliv poloze.

 
 
 
 
 
 

13) Jaké jsou intervaly pro návštěvy STK?

Na stanici technické kontroly se jde 1x po 6 letech a poté v pravidelných intervalech každé 4 roky.

 
 
 
 
 
Často kladené dotazy - kliknutím zvětšit

Vše o akumulátorech?

 

1) Lze již zakoupený skútr Akumoto osadit silnějšími akumulátory?

Dobrý den, pokud máte zakoupený elektrický skútr Akumoto s lithiovým akumulátorem, můžete akumulátory zaměnit za silnější typ, resp. typ s delším dojezdem. Akumulátory jsou kompatibilní mezi modelem Akumoto 300 a Akumoto 600.

 

2) Jak se musím starat o akumulátor?

Nijak, stačí jej pouze pravidelně dobíjet. Moderní LiFePO4 akumulátory mají navíc integrovaný Battery Managemet System (BMS), který kontroluje maximální a minimální napětí akumulátoru, tudíž nedokážete akumulátor zničit např. hlubokým vybitím (jako je tomu u běžných olověných nebo gelových akumulátorů).

 
 
 
 
 
 

3) Jak dlouho trvá nabití elektrického skútru Akumoto?

Doba nabíjení u modelů značky Akumoto je odvislá od hloubky vybití akumulátorů. Obecně trakčním akumulátorům svědčí průběžné dobíjení. I když ujedete např. pouze 10 km, je dobré dát motocykl nabít. Bateriím tento režim prodlužuje životnost. Doba nabíjení se u Lithiových akumulátorů pohybuje mezi 2-4 hod, u křemíkových akumulátorů nabijete 60% kapacity akumulátorka 3 hod, úplné nabití trvá okolo 7hodin.

 
 
 
 
 
 

4) Na kolik korun vyjde zhruba nabití elektrického skútru?

Plné dobití elektrického skútru vyjde řádově na 3 Kč (částka je závislá na typu akumulátoru a nabíječky).

 
 
 
 
 
 

5) Jak je to se životností akumulátorů?

Laboratorní životnost je až 9 let, to je v praxi nereálná doba. Při pravidelném dobíjení a dodržení ostatních jednoduchých zásad je životnost až 7 let. Akumulátorům škodí hluboké vybití a protože nemají paměťový efekt, je pro ně prospěšné pravidelné dobíjení. Např. i vícekrát denně nebo po krátké jízdě.

 
 
 
 
 
 

6)Kolik stojí nové akumulátory?

Cena nového akumulátoru se liší podle použitého typu a jeho kapacity. Základní akumulátory stojí 6.500 Kč. Zákazníci značky Akumoto čerpají slevu na náhradní akumulátory určené pro jejich motocykl. Ceny jednotlivých typů získáte na infomailu: info@akumoto.com

 
 
 
 
 
 

7)Musím akumulátory úplně vybít, abych je mohl znovu nabít?

Akumulátory používané v našich elektrických skútrech nemají paměťový efekt, proto je můžete dobíjet kdykoliv. Průběžné dobíjení naopak velice doporučujme, prodlužuje životnost akumulátorů.

 
 
 
 
 
 

8)Vývoj nových akumulátorů jde v současné době velice rychle vpřed. Bude možné tyto revoluční akumulátory v budoucnu namontovat i do staršího skútru AKUMOTO?

Ano, celkem snadno a bez větších zásahů do elektroniky.

 
 
 
 
 
Často kladené dotazy - kliknutím zvětšit

Servisní otázky ?

 

1) Dobrý den. Existuje nějaký nosič na elektro skútr ?

Dobrý den, elektrické skútry Akumoto disponují pevným držákem, na který je možné aplikovat libovolný zadní box. Box lze aplikovat s plotnou, který je lehce odnímatelný nebo ho připevnit na pevno. Optimální velikost boxu k této kategorii motocyklů je 30-35 litrů. Konkrétní nabídku najdete zde.

 

2) Jaké jsou praktické zkušenosti s rekuperací?

Rekuperace je proces přeměny kinetické energie elektro skútru při brzdění zpět na využitelnou energii. Jednoduše řečeno, při brzdění si ukládáte energii zpět do akumulátoru. Rekuperace se aktivuje zcela automaticky po sepnutí libovolné brzdové páky. Brzdný průběh je progresivní v závislosti na zatížení vozidla a rychlosti vozidla. Výhodou rekuperace je nejen úspora energie a snížení ztrát (účinnost řádově 10-20%), ale také prodloužení životnosti akumulátoru a brzdového systému.

 

Přínos a výhody rekuperace:

• prodloužení dojezdu zejména v členitém terénu, při neplynulé jízdě nebo jízdě s větší zátěží

• přirozené a intuitivní ovládání, rekuperace pracuje automaticky bez nutnosti zacvičení řidiče

• progresivní nárůst brzdné síly v závislosti na rychlosti vozidla

• odlehčení brzdovému systému - snížené opotřebení brzd

• snížení rizika pod-vybití akumulátorů

• snížení nákladů na ujetý kilometr

• výrazné prodloužení životnosti akumulátorů

 
 
 
 
 
 

3) U elektrických skútrů je často jako výhoda zmiňována bezporuchovost a minimální potřeba servisu. Jaké s tím máte dosud zkušenosti?

Máte pravdu, je to jedna z hlavních předností kvalitních elektrických skútrů. Až postupem času si zákazník uvědomuje, kolik finančních prostředků a času ušetří právě díky nízké poruchovosti a okamžité mobilitě. Elektrický skútr na rozdíl od benzinového pracuje velice efektivně. Jeho účinnost je až 97 %, benzinový motor pracuje s účinností okolo 30%. Pokud si člověk představí, kolik je ve spalovacím motoru součástek, kapalin, řemenů, apod., je na první pohled zřejmé, že údržba, kterou si elektrický skútr vyžaduje je opravdu minimální, vždyť kompletní pohonný agregát má pouze jednu pohyblivou součástku. Velkou spolehlivost a nízké servisní náklady deklaruje i skutečnost, že u elektrických skútrů Akumoto je pouze jedna povinná garanční prohlídka po 1.000 km, po této kontrole není žádný povinný servisní interval.

 
 
 
 
 
 

4) Jak je zajištěn záruční a pozáruční servis?

Požadavky na servis jsou ve srovnání se skútry benzínovými minimální. Servis zajišťují naši regionální prodejci nebo poskytujeme možnost servisu na vaší adrese prostřednictvím našeho technika.

 
 
 
 
 
 

5) Jak se skútr chová, když je v akumulátorech již málo energie?Zastaví se bez varování na půl cesty?

Nezastaví. Skútr se chová tak, že při poklesu ukazatele k červenému políčku ujede ještě dalších 5 až 10 km. Pokles výkonu je v této fázi zanedbatelný.

 
 
 
 
 
 

6) Jakým způsobem motor pracuje?

Jedná se o moderní třípólový bezuhlikový pulzní motor. Magnety jsou permanentní a tři datové snímače polohy se starají o přesný a hospodárný průběh magnetického pole ve všech fázích jízdy. Tím je zajištěn nečekaně silný kroutící moment již od nízkých otáček a hlavně vysoká účinnost motoru. Tato účinnost je dále ještě násobena tím, že energie je bez jediného převodu přenášena přímo na vozovku. ( žádné rozvodovky, převodovky, variátory, řetězy - prostě žádné zbytečné ztráty )

 
 
 
 
 
 

7) Škodí skútru nebo jeho motoru jízda v dešti?

Neškodí, skútr můžete používat obdobně jako benzinový model.

 
 
 
 
 
 

8) Je životnost motoru 100 000 km opravdu reálná?

Ano, motor má opravdu deklarovanou životnost až 100.000 km. Samozřejmě záleží na náročnosti provozních podmínek ( zatížení, teploty, profil trati, apod. ). Dlouhodobé praktické jízdní zkoušky potvrdily, že motor je spolehlivý a odolný i při zvýšení výkonu řídící jednotkou na 120%.

 
 
 
 
 
Často kladené dotazy - kliknutím zvětšit

Ostatní?

 

 

1) Kde naleznu seznam poboček?

Dobrý den, seznam autorizovaných prodejců naleznete na našich webových stránkách a to v podkategorii prodejci. Přesný odkaz je zde: http://www.akumoto.com/prodejci

2) Dobrý den, provozujete vy anebo někdo z vašich prodejců i půjčovnu skútrů?

Dobrý den, naše centrála půjčení elektrických skútrů Akumoto umožňuje. Bližší informace můžete získat na telefonní lince 315 601 380 nebo e-mailu info@akumoto.com. Dále se můžete dotazovat na možnost zapůjčení u jednotlivých regionálních prodejců, někteří umožňují zapůjčení jejich testovacího motocyklu. Pro konkrétní podmínky se musíte obrátit přímo na ně.

 
 
 
 
 
 

3) Mám zájem o zakoupení elektro skútru Akumoto, ale chtěl bych si ho před koupí ještě otestovat. Můžete mi poradit, jak mám dále postupovat?

Dobrý den, děkujeme za Váš zájem. Možností máte hned několik. Můžete navštívit regionálního prodejce, u kterého se můžete domluvit na možnosti předvedení a vyzkoušení konkrétního modelu, seznam prodejců naleznete zde. Dále můžete využít bezplatné a nezávazné služby předvedení na Vámi zvolené adrese. V tomto případě Vás navštíví v dohodnutý termín pracovník značky Akumoto, který Vám vše v klidu ukáže a předvede – více informací o této službě najdete zde. Případně můžete navštívit naší vzorkovou prodejnu v Mělníku, kde máte k dispozici všechny modely značky Akumoto.

 
 
 
 
 
 

4) Může se podle vás investice do elektrického skútru proti běžnému benzinovému vrátit, případně komu a kdy?

Pořizovací cena elektrického skútru se dnes pohybuje od 30.000 Kč, to je cena srovnatelná s cenou značkového benzinového skútru. Náklady na servis elektro skútru jsou prokazatelně několikanásobně nižší, proto je finanční návratnost okamžitá, již po ujetí prvního kilometru! Navíc provozní náklady jsou proti benzinovému skútru 14x nižší a ve srovnání s osobním automobilem dokonce 40x nižší.

Navíc člověk na elektrickém skútru čerpá další výhody a přidané hodnoty spojené s nízkým povinným ručením, parkování zdarma i v centru města, úsporou času (který člověk jinak stráví v zácpách) a samozřejmě ekologický a tichý provoz.

 
 
 
 
 
 

5) Na které věci by si lidé měli dát při nákupu elektrického skútru největší pozor?

Aby byl majitel elektrického skútru dlouhodobě spokojený a mohl čerpat nesporné výhody spojené s elektro pohonem bez omezení, měl by se při zakoupení řídit následujícími body:

1/ Doporučujeme nakupovat tak, aby předání a servis probíhal vždy u autorizovaného prodejce co nejblíže místu bydliště. Nákup na dálku se většinou nevyplácí.

2/ Vyvarovat se nákupu ojetého el. skútru, protože historie akumulátorů a způsob jejich používání je nejistý.

3/ Nekupovat el. skútry, které jsou na trhu krátce či nově, mnohdy poté zákazníci řeší problémy s přihlášením skútrů, náhradními díly, apod. Doporučuji si vybrat takovou značku, která na trhu působí již delší dobu, v daném oboru má dlouhodobé zkušenosti a disponuje prodejní sítí prodejců po celé ČR.

4/ Vývoj v tomto odvětví je rychlý, proto doporučuji sledovat aktuální trendy a možnosti, aby zákazník pořizoval stroj, který využívá nejmodernějších technologií. Důležitým aspektem je samotný akumulátor. Rozhodně bych volil elektrický skútr s lithiovým vyjímatelným akumulátorem. Akumulátor je možné vyjmout a nabíjet doma či v kanceláři pomocí malé nabíječky. Díky tomuto principu není zákazník omezený dojezdem a může využívat tzv. nekonečného dojezdu.

 
 
 
 
 
 

6) Na co si dát ještě pozor při výběru elektrického skútru?

a) jakým způsobem je umožněno předvedení s možností zkušební jízdy

b) v jaké formě je zákazníkům motocykl dopraven či předán

c) zda poskytujeme odborné zaškolení při předání motocyklu

d) kdo a jak zajišťuje záruční a pozáruční servis

e) dostupnost náhradních dílů

f) odborná pomoc v průběhu používání motocyklu

 
 
 
 
 
 

7) Kde si mohu vaše skútry prohlédnout a vyzkoušet?

Elektrické skútry Akumoto si můžete vyzkoušet u autorizovaných prodejců po celé ČR nebo můžete navštívit naši vzorkovou prodejnu na adrese: AKUMOTO, Nad Oboru 3412, Mělník, tel. 315 601 380.

Jako novou službu dále nabízíme bezplatnou testovací jízdu na Vaši adrese. V tomto případě vás navštíví náš technik, který vám na místě vše nezávazně předvede a umožní zkušební jízdy.

 
 
 
 
 
 

8) Máte zastoupení někde v okolí Brna?

Vkaždém regionu ČR má značka AKUMOTO zastoupení, tudíž i přímo v Brně. Kontakt na nejbližšího najdete zde.

 
 
 
 
 
 

9) Co musím udělat abych mohl prodávat elektrické skútry AKUMOTO?

Zájemce o prodej elektrických skútrů AKUMOTO nás může kontaktovat na mailu: obchod@akumoto.com nebo na tel. čísle: 315 601 380

 
 
 
 
 
 

10) Kolik stojí roční povinné ručení?

Zhruba 280 Kč ročně. Záleží na tom, u jaké pojišťovny si pojistku uzavřete.

 
 
 
 
 
 

11) Jak je to s odpočtem DPH?

Nakoupíte-li Akumoto elektrický skútr pro firemní účely, můžete si jednorázově odepsat DPH z nakoupeného skútru.

 

Kontaktní formulář

Jméno a příjmení:
Telefon:
E-mail:
Dotaz:
Sem opište text z animace: