Haibike 2019

22.09.2018Haibike je zpět! S příchodem nové modelové řady FLYON opět Haibike demonstruje svojí obrovskou sílu a schopnost všechny představit. Bez jakýchkoliv signálů či spekulací přichází s radikální novou koncepcí elektrokola. Elektrokola Haibike patří mezi absolutní evropskou špičku a již několik let udávají nové trendy a směr, kterým se elektro kola ubírají. Modely Haibike 2019 tuto skutečnost jenom podtrhují, protože tolik novinek a vylepšení u jiných značek nenaleznete .. pojďme se podívat na jednotlivé novinky.Hlavní novinky u modelů Haibike 2019 

 • nová modelová řada elektrokol Haibike FLYON s extrémně výkoným motorem 120Nm a baterií 630Wh - více ZDE
 • integrovaná baterie do rámu kola u modelů s motorem Yamaha
 • nový typ motoru Yamaha PW-TE + nový typ displeje Yamaha
 • nový typ motoru Bosch Active Line Plus
 • invoace u motoru Bosch Performance CX
 • rozšíření produktové řady o nové varianty 
 • lepší mechnická výbava
 • propracovanější techniká řešení a detaily zpracování
 • více informací se dozvíte níže

 Haibike FLYON 2019 - nová modelová řada

 • extrémní výkon motoru TQ - 120Nm
 • napětí baterie 48V, kapacita 630Wh 
 • rychlonabíječka - 80% za 1 hodinu
 • bezkonkurenční design a výbava
 • více informací naleznete - ZDEVývojový tým společnosti Haibike se před dvěma sezónami tajně pustil do vývoje vlastního pohonného systému, který by co nejlépe vyhovoval aktuálním potřebám trhu s elektrokoly. Po dvou letech představuje Haibike novou modelovou řadu Haibike FLYONE a stanovuje tak další milník v rámci vývoje elektrokol. Modely z řady Haibike FLYON 2019 jsou poháněny motorem TQ HP120, který vás ohromí svým masivním výkonem a obrovským kroutícím momentem - 120Nm. Motor je navržen společností TQ, která se pohybuje v leteckém průmyslu, i proto se tomuto motoru interně říká "turbína".Díky integrované volnoběžce je možné si kolo užít v plném rozsahu i bez asistence motoru. Když je jednotka odpojena, nedochází k pohybu žádných vnitřních součástek, tak jako je tomu např. u pohonného systému Bosch Performance CX. Po absolvování prvních testu musíme konstatovat, že jízdní projev motoru i jeho výkon je naprosto fantastický a díky  vysokému točivému momentu posouvá možnosti využití elektrokola o značný kus dále ...Další konkureční zbraní nových modelů je integrovaná baterie o vysoké kapacitě 630Wh a napětí 48V. Díky vyššímu napětí pracuje celý pohonný systém výrazně efektivněji. Baterie je složena z 56 článků, které nabízejí nejvyšší koncentraci energie na trhu. V základní výbavě bude nabíječka o výkonu 4A, na přání bude možné objednat rychlo-nabíječku o výkonu 10A, která baterii nabije za 60 minut na neuskutečných 80%. Při vývoji nových modelů Haibike 2019 byl kladen důraz na inovativní přístup, originální zpracování a co nejčistější technické řešení jednotlivých konstrukčních prvků. Výsledek dokazuje, že se celé dílo podařilo. Nové modely jsou krásně zpracované a poskytují uživatelům maximální komfort jízdy se skvělými jízdními vlastnostmi.

Pokud je kolo vybaveno takto výkonným motorem, je nutné kolo vybavit kvalitní baterií s velkou kapacitou. I přesto, že je baterie integrovaná do rámu kola, podařilo se navýšit kapacitu na neuvěřitelných 630Wh. Navíc díky napětí 48V pracuje celý pohonný systém výrazně efektivněji, čímž je docíleno většího výkonu, při menší spotřebě energie. Baterie navíc podporuje rychlo-nabíjení, díky kterému je možné nabít cca. 80% kapacity baterie za 60-80 minut.Na palubním počítači je vidět obrovský pokrok. Lepší ergonomie s kompaktním dálkovým ovládáním a velkým displejem poskytuje přehledně všechny potřebné hodnoty. Pomocí dálkového ovladače můžete ovládat displej, osvětlení, výkon kola i intenzitu pomoci motoru. Ovladač je šikovně umístěný na levé straně a ovládá se jednoduše palcem ruky. Barevný LED panel informuje jezdce o zvoleném režimu. Režim ECO by měl zaručit co nejdelší možný dojezd, opačně při úrovni asistence Xtreme čerpáte maximální podporu, která je opravdu ohromující. Barevný displej je umístěn centrálně a informuje jezdce o všech relevantních datech. Displej se dynamicky přizpůsobuje; když jezdí rychleji, hodnota zobrazující rychlost se zvětšuje a všechny ostatní hodnoty ustupují do pozadí. Mohou se také zobrazovat údaje o fitness, jako je srdeční frekvence, kadence, výkon či spálené kalorie. Šikovné je také skutečnost, že s rostoucí úrovní asistence se adekvátně zvyšuje max. rychlost, do které vám motor pomáhá. Haibike dále integroval aktualizovanou verzi systému Haibike eConnect II. do všech modelů FLYON. Technologie je nyní zabudovaná ještě hlouběji do systému, což znamená, že aktualizace lze provádět automaticky pomocí displeje.
Dalším zajímavým a zároveň praktickým prvkem je integrované LED osvětlení. Na první pohled vypadají integrované světla trochu nezvykle, ale musíme uznat, že jsou velice praktická a navíc zvyšují vaší bezpečnost a viditelnost v provozu.  Přední světlo dokresluje designové křivky kola, což je podtrženo i designovým denním LED pruhem. Světlo může být aktivováno ručně nebo pomocí světelného senzoru a nabízí možnost potkávacího či dálkového režimu, který poskytuje svítivost neuvěřitelných 5000 lumenů a díky novým předpisům je schválen StVZO. Vzadu je integrované osvětlení přímo do rámu kola.Namísto běžně používaného snímače rychlosti, který bývá obvykle umístnění na zadní stavbě kola používá Haibike tzv. senzorový disk, který byl dříve používám pouze u ABS systémů. Díky technologii s 18 pulzy na jednu otáčku je tento systém mnohem přesnější a navíc i mnohem odolnější proti mechanickému poškození. Díky přesně získaným informací je dávkování výkonu motoru opět o něco pohodlnější a příjemnější.


Stručný přehled modelů Haibike FLYON 2019

Kompletní nabídku elektrokol Haibike FLYON naleznete - ZDECeník elektrokol Haibike 2019

Kompletní nabídku elektrokol Haibike 2019 naleznete - ZDE

Co je nového u elektrokol Haibike 2019?

V následujícím článku Vám představíme nový motor YAMAHA 2019, který má nový senzor a zlepšuje kvalitu přípomoci. Dále si pro nás výrobce připravil nějaké novinky v oblasti displayů. Jedná se o nový displaye typu A a C 2019, které se vyznačují kompaktností u modelů Haibike 2019 s motorem YAMAHA a dokonce i dotykovou funkcní a novým rozhraním konektivity. Více informací o zmíněných novinkách naleznete níže v tomto článku.

YAMAHA PW-TEJedná se o nový motor třetí generace s označením PW-TE. Tento motor je vyroben a konstruován tak, aby jezdci dal největší pohodlí při přípomocech motoru a automaticky řeší přípomoci a výkon motoru v závislosti na typu terénu. Motor YAMAHA PW-TE má dvě nové funkce:


QUAD Senzor systém

Čtyři senzory, které podporuí Váš zážitek z jízdy. Systém QUAD senzor systém přidává snímač úhlu, který detekuje úhel stopoání nebo sestupu elektrokola, kromě stávající rychlosti jízdy, otáčení klik a senzorů kroutícího momentu. Systém automaticky detekuje jízdní podmínky jako je rozjezd do kopce a poskytuje odpovídající výkon a plynulé zrychlení.
Automatický režim podpory

Automatický režím podpory poskytuje inteligentní přirozenou pomoc s lehkým pocitem od okamžiku, kdy začnete šlapat a po celou dobu jízdy. Pohonná jednotka je navržena tak,  aby automaticky poskytovala pomoc při přirozeném pocitu. Každý snímač automatiky sleduje jízdní podmínky a algoritmy poskstují jemně vyladěnou asistenci pedálů. Systém může dokonce automacky změnit režim podpory ve vhodném okamžiku při jízdě.

K dispozici jsou čtyři režimy asistenční služby ( + režim, ve kterém je pomoc vypnutá ), kterou si můžete vybrat podle podmínek jízdy a při jízdě můžete změnit režim. Každý režim Vám poskytne inteligentní, přirozený pomocný výkon s lehkým pocitem, který Vám dodá příjemný zážitek z jízdy.
DISPLAY A

Velký display z tekutých krystalů, kteý je určen pro širokou škálu použití, od jízdy na trase. Obsahuje zjednodušený a snadno ovladatelný velký display s funkcí rychlosti a kapacity baterie. Vysoká důležitost byla kladena na viditelnost při jízdě v náročných podmínkách. Režim podpory lze měnit stisknutím tlačítka a to i při jízdě.

DISPLAY C

Velký 2,8" barevný dotykový maticový display poskytuje jasnou čitelnost a ovládání funkcí připojení. Pro různé režimy je k dispozici několik zobrazení. Nově navržený ergonomický dálkkový spínač zlepčuje snadnou obsluhu. Připojením smartphonu k displayi můžete využívat rozšířené funkce prostřednictvím aplikace. Display C se těší z Vašeho jízdního stylu na novou úroveň.


YAMAHA PW-X


Při výrobě motoru YAMAHA PW-X se usilovalo, aby motor byl lehčí, měl rychlejší odezvu a měl vyšší výkon. Tyto parametry jsou nastaveny od nejnižších otáček až po ty nejvyšší, což má za výsledek loajálnější jízdu vůči jezdci, než kdykoliv předtím. Yamaha PW-X nabízí zcela nový zážitek z jízdy na elektrokole.

Kompaktnost a nižší váha


Představujeme novou kompaktní pohonnou jednotku YAMAHA PW-X, která má o 380g nižší váhu. Díky tomu, že pohonná jednotka je kompaktnější, znamená to nejen snížení celkové hmotnosti stroje, ale i zabránění interferenci s ideálním rámem.  Yamaha důkladně ulehčila konstrukci o 380g tím, že přidala dutou hřídel nápravy do motoru a použitím tenčího hnacího kola a snížila tloušťku pouzdra a zároveň snížila objem o téměř 13%. Také je zde 128mm ISI rozhraní BB Axle běžně používanou v MTB v reakci na autentičtější jízdu.Vysoký výkon


Získejte potřebnou sílu v moment kdy ji zrovna potřebujete! Opravdu silná Yamaha má schopnost přenést obrovskou sílu jezdci, který ji zrovna rychle a spolehlivě potřebuje. PW-X zdědil dobře zavedenou technologii řízení a zároveň byl přidán pátý jízdní režim s názvem EXTRA POWER. V režimu EXPW zařízení pépe využívá výkon motoru díky drasticky vylepšeným funkcím chlazení. To neje zlepšuje pomocný točivý moment ve všech rozmezích oproti koncvenčním modelům, také lépe udržuje pomoc až po vysoké otáčky. Kromě toho nabízí robustní podporu pro jezdce, kteří se zotavují ze strmého stoupání.Rychlá reakce


Aktualizované mechanické komponenty a řídící program realizují dříve nemožnou manévrovatelnost. Rychlá reakce na šlapání nabízí jezdci přímé spojení s motorem Yamaha. Byly revidované jak měchanické součástky, tak i řídící program, aby bylo dosaženou mnohem rychlejší a přímé reakci na pedaling.

Aby byla snížena mechanická časová prodleva, redukoval se odpor trakčního mechanismu o jednu třetinu. Konstrukce je lehčí pro pohyblivé součásti, jako je hřídel nápravy a redukční převodovka, také přispívají k rychlé reakci. V Režimu EXPW byl vyladěna výstupní charakteristika motoru tak, aby mohl udržet masivní výkon při sofistikované kombinace rychlé odezvy a manévrovatelnosti.Technická specifikaceDISPLAY X

YAMAHA aktualizovala rozhraní tak, aby se jezdec mohl soustředit jen na jízdu. Koncepce displaye je jednoduchá a odolná. Pevnost, která vydrží tvrdou jízdu, se projevuje také v podobě nových ergonomických spínačů, které udržují vysokou rovozuschopnost při všech tch ízd Spolu s LED indikátorem asistenčního režimu, který umožňuje jezdci okamžitě zkontrolovat zvolený režím, dokonce i při náročné jízdě.


YAMAHA PW-SE

Jedná se o motor druhé generace s označením PW-SE. Tento motor je vybaven 3 senzory pro kvalitní dávkování přípomoci.Hladký a výkonný asistent

PW-SE série zdůrazňuje všechny oblíbené funkce prvních generací PW série a dále rozšiřuje potěšení, které poskytuje tento motor s označení PW-SE. Kompletní a lehká hnací jednotka určená pro podmínky jízdy od standardních městských ulic k náročnějším sportovním cestám, umožňuje každému jezdci využít elektrické asistence, které jsou výkonné a současně hladké a snadno ovladatelné. Maximální kadence, při které jednotka napomáhá jízdnímu výkonu, byla zvýšena ze 100rpm na 110 rpm ve srovnání s motory první série PW-S.


Středový systém montáže

Systém power assist Yamaha vyžívá středový systém, v němž jsou pohonné jednotky a akumulátor umístěny v blízkosti pedálů a vytváří tak nízké těžiště. To má za následek vynikající váhu a stabilitu jízdy.


Systém trojitého senzoru

Systém trojitého senzoru zakotvuje koncept produktu "hladký a výkonný". Tři snímače jako je snímač kroutícího momentu, který detekuje výkon šlapání, snímač rychlosti, který snímá rychlost elektrokola a senzor klik, který detekuje počet otáček při šlapání. Díky těmto třem čidlům je systém schopem nabídnout jezdci nepřetržitou pomoc za všech jízdních podmínek. Tento konstatní poměr přispívá k tomu, že koncept "hladký a výkonný" ožije během jízdy.


Haibike 2018 - BOSCH - Hlavní přednosti 

Značka Haibike v úzké spolupráci s německým výrobcem pohonů Bosch přinesla pro rok 2018 vítanou novinku v podobě plně integrované baterie přímo do rámu kola. Tím, že se jedná o originální řešení od společnosti Bosch, zůstává výhodou vysoce kvalitní baterie, garance její dostupnosti a snadné vyjímaní baterie ven z kola. Díky integrované baterii získává elektrokolo ještě lepší vyvážení, nižší těžiště a především nepřekonatelný posun v designu a kompaktnosti celého kola ..


 


Video prezentace novinek Haibike s pohonem BOSCH


eMTB režim od Bosch

Nový jízdní "automatický" režim eMTB u motorů Bosch zpříjemňuje prožitek z jízdy a prodlužuje dojezd. Nový režim eMTB automaticky přepíná mezi režimy asistence a zaměřuje se na kadenci šlapání, reaguje na změny tlaku v pedálech. V podstatě se BOSCH Performance CX více přizpůsobí Vašemu jízdnímu stylu. Výsledkem je menší práce s přepínáním přípomocí a přirozenější jízda. Režím eMTB optimalizuje trakci a řízení. Opotřebení a poškození součástí pohonné jednotky je také sníženo. Více o tomto režimu jízdy získáte v samostatném článku - ZDE
eMožnost funkce ABS předního kola + kontrola zvednutí zadního kola

Bosch umožňuje u modelů 2018 zajimavé funkce jako např. ABS či kontrola zvednutí zadního kola a mnohé více. O tom všem ale až v dalším článku ..Haibike eConnect - pro motory YAMAHA a BOSCH prodané od roku 2014

Haibike eConnect se dobře osvědčil a setkal se s velkým zájmem zákazníků. Na trhu neexistuje lepší ochrana Vašeho elektrokola, než integrovana GPS kontrola, která navíc poskytuje celou řadu dalších vychytávek. Skvělou zprávou je, že tento GPS modul je možné nainstalovat na všechny typy elektrokol s motory Yamaha nebo Bosch prodané od roku 2014. 

Haibike eConnect propojuje elektrokolo s digitálním světem. eConnect funguje na základě integrované řídící jednotky, která se nazývá "OnBoardUnit (OBU). Tato jednotka komunikuje s GPS, GSM a Bluetooth. Celý systém je napájený z centrální baterie Yamaha a navíc disponuje svojí záložní baterií, tudíž je v provozu i po vyjmutí či odpojení hlavní baterie. Díky této technologii můžete získat inteligentní propojení Vašeho elektrkola s celou řadou funkcí a nejlepší na tom všem je, že máte své kolo pernamentně pod kontrolou!  Kompletní informace o této služby naleznete ZDEPojďme se podívat na hlavní funkce Haibike eConnectSe systémem Econnect se podařilo vytvořit technologické propojení e-kola s digitálním světem. V důsledku této souvislosti je můžete získat unikátní inteligentní služby, které Vám pomohou udělat Váš Haibike nejen lepší, ale také bezpečnější.

Kompaktní integrovaný snímač
Jádrem eConnect je přenosová jednotka, která obsahuje GPS, GSM čip a vysílač Bluetooth. Snímač zrychlení detekuje vibrace a vertikální pozici e-kola. Samozřejmostí je GPS sledování pro vaši eBike, díky kterému máte Váš Haibike stále pod kontrolou.

GPS lokalizace Vašeho elektrokola

Haibike Econnect poskytuje systém detekce krádeže na bázi GPS. V aktivním režimu, senzory detekují vibrace autonomně a v případě nežádoucího pohybu upozorní majitele prostřednictvím aplikace. Pokud je zjištěn jakýkoliv další pohyb mimo definovanou oblast (zónu), obdrží majitel výstrahu se všemi příslušnými údaji (s určením přesné polohy). Tyto informace se pak mohou přenést do pojistných nebo policejních služeb.

Poznámka: v případě, že je Vaše elektrokolo vybavenou touto funkcí, získáváte zvýhodnění na pojištění a další ochranné prvky, jelikož dohladetelnost kola v případě krádaže je výrazně vyšší.


Zobrazení aktuální polohy, zobrazení trasy a export tras

Díky přenosu údajů z integrovaného GPS přístroje může uživatel zkontrolovat nejenom postavení svého e-kolo kdykoliv v aplikaci nebo on-line na webu, ale získáváte také funkce se záznamem o svých cestách. Ty lze exportovat ve standardním formátu GPX sdílet s přáteli nebo komunity. Získáváte tak naprosto přesný deník s archivem všch projetých tras, kilometrů, časů, převýšení, apod.Funkce automatického tísňového volání

Inteligentní senzory mohou také zjistit, zda máte havárii. V takovém případě  systém pošle zprávu na smartphonu řidiče. V případě, že systém pak neobdrží žádnou odezvu od řidiče v určitém časovém horizontu, bude systém automaticky vysílat tísňovou zprávu na předem stanovený počet telefonů s určením přesné polohy a času nehody.  


Pokud máte zájem o více informací o nových modelech elektrokol HAIBIKE 2019 kontaktujte nás na:

e-mail:   obchod@akumo.cz
telefon:  602 608 701


Před-objednávky elektokol HAIBIKE 2019 - ZAHÁJENY

Před-objednávkový systém zahrnuje celou řadu benefitů, zvýhodnění a nadstandardních služeb. Hlavní předností je však garance přednostního dodacího termínu, což se v posledních letech ukázalo jako jedna z hlavních předností, které umíme zákazníkům garantovat!

Pokud máte zájem o více informací o nových modelech elektrokol HAIBIKE 2018, případně chcete připravit konkrétní nabídku, zanechte nám Váš kontakt, ozveme se Vám:


Formulář od Vsevjednom.cz


Související články:Kontaky:
Infolinka:+420 315 601 380                             
Technická dotazy:+420 601 382 799
E-mail:akumo@seznam.cz


 


Mohlo by Vás zajímat: